Қўшимча функционаллар
-
Тунги кўриниш
Жаҳон | 08:29 / 15.02.2018
17590
1 дақиқада ўқилади
Мексикада 50 дан кўпроқ дельфин ўзини қирғоққа отди
Фото: Reuters
Жанубий Пастки Калифорния штатида 54 дельфин ўзини қирғоққа чиқариб ташлади, деб хабар бермоқда РИА «Новости» Мексиканинг атроф-муҳитни муҳофаза қилиш бўйича прокуратурасига таянган ҳолда.
Маҳкама маълумотларига кўра, 33 дельфин қутқариб қолинган, бироқ 21 та денгиз сутэмизувчиси ҳалок бўлди.
Мутахассисларнинг фикрича, ҳайвонлар бошқа турдаги дельфинларнинг ҳужуми туфайли қирғоққа ўзини отган. Уларнинг танасида жароҳат излари топилди.
Kun.uz янгиликларини Google News'да кузатинг
+ Обуна бўлишМавзуга оид
23:19 / 21.05.2025
Тошкентда Мексика ва Европа орқали АҚШга юборишни ваъда қилганлар ушланди
15:18 / 18.05.2025
Ню Йоркда Мексика ҳарбий кемаси Бруклин кўпригига урилди. Қурбонлар бор
20:02 / 13.05.2025
Мексикада мэрликка номзод сайловолди митингида отиб кетилди
00:27 / 10.05.2025