Isroil HHK qo‘mondoni Yamandagi husiychilarga hujumlarni kuchaytirish bilan tahdid qildi
Yaman harakati Isroil markaziga ballistik raketa bilan hujum uyushtirishga urindi.
Foto: Anadolu Agency
Isroil Eron tomonidan qo‘llab-quvvatlangan Yamanning «Ansorulloh» harakati (husiychilar) pozitsiyalariga hujumlarni kuchaytiradi. Bu haqda mahalliy OAVga Isroil harbiy-havo kuchlari qo‘mondoni Tomer Bar ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Isroil aviatsiyasi «kerak bo‘lganda havo hujumlari chastotasi va intensivligini oshirishda davom etadi».
So‘nggi kunlarda Isroil va husiychilar o‘rtasidagi qarama-qarshilik avj oldi. Yaman harakati Isroil markaziga ballistik raketa bilan hujum uyushtirishga urindi. Isroil armiyasi ma’lumotlariga ko‘ra, raketa Isroil havo hujumidan mudofaa kuchlari tomonidan tutib olingan.
19 dekabr kuni Isroil harbiy-havo kuchlari Yaman poytaxti Sano va Xodayda shahriga hujum qildi. Havo hujumlarida kamida 9 kishi halok bo‘lgan.
16:51 / 01.04.2025
Qatargeyt: Netanyahu maxsus bo‘lim tomonidan so‘roq qilingan, uning maslahatchilari hibsga olingan. Mojaro mohiyati nimada?
07:48 / 01.04.2025
«Bu hali yakuniy qaror emas» – Tashqi ishlar vazirligi BAAda 3 nafar O‘zbekiston fuqarosi o‘limga hukm qilinganini tasdiqladi