Toshkent viloyatida energiya resurslaridan noqonuniy foydalangan shaxslar aniqlandi
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Oqqo‘rg‘on tumani bo‘limi va IIB xodimlari hamkorligida tezkor tadbir o‘tkazilgan.
Foto: Prokuratura departamenti
Unda, fuqaro A.N.ga tegishli “Zarafshon” MFY hududidagi noturar binoda fuqaro O.R. tijorat maqsadida umumiy foydalanishdagi elektr tarmog‘iga to‘g‘ridan to‘g‘ri ulanib, 224,7 mln so‘mlik elektr energiyasidan noqonuniy foydalangani aniqlangan.
Shu kabi, Departamentning Bo‘stonliq tumani bo‘limi tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbirda fuqaro A.A. va boshqalar “Xojikent” MFY hududidagi xonadonda tijorat maqsadida umumiy foydalanishdagi elektr tarmog‘iga to‘g‘ridan to‘g‘ri ulanib, 141,1 mln so‘mlik elektr energiyasidan noqonuniy foydalangani aniqlangan.
Departamentning Ohangaron tumani bo‘limi tomonidan o‘tkazilgan tergovga qadar tekshiruvda S.Sh. oilaviy korxonasi mas’ul shaxslari “Yalpoqtepa” MFY hududidagi umumiy ovqatlanish shoxobchasida tijorat maqsadida umumiy foydalanishdagi gaz tarmog‘iga to‘g‘ridan to‘g‘ri ulanib, 170 mln so‘mlik tabiiy gazdan noqonuniy foydalangani aniqlangan.
Mazkur holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksining 169-moddasi (o‘g‘rilik) bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.